Časté dotazyvybrali jsme pro vás ty nejčastější dotazy, které dostáváme

Fotovoltaické elektrárny

  1. Vyplníte poptávkový formulář, my poté zdarma připravíme nezávaznou cenovou kalkulaci.
  2. Navštíví Vás technik u vás doma a detailně s Vámi probere zaslanou cenovou kalkulaci. Zajistí podklady pro přesnou finální cenovou nabídku.
  3. Na základě návštěvy našeho pracovníka připravíme finální cenovou nabídku.
  4. Po odsouhlasení navrženého řešení začneme pracovat na veškerých administrativních úkonech.
  5. Poté v předem domluveném termínu přijedou naši technici namontovat a zprovoznit dodaný sytém. A odborně vyškolený personál Vám vysvětlí používání sytému.
  6. Všechny potřebné doklady na dotace doložíme za Vás a zajistíme bezodkladné vyplacení dotace na Váš účet.

Obecně toto nelze určit. Je hodně faktorů, které mohou ovlivňovat ideální řešení. Proto u nás nabízíme řešení přímo na míru Vašemu domu.

V rámci dotačního programu Nová zelenám úsporám. Reálnou výši dotace jsme schopni spočítat až po konzultaci a zvážení, jaký systém bude použit.

Ano, do velikosti 50 kWp.

Používáme kvalitní fotovoltaické systémy od renomovaných výrobců jako jsou Victron a SolaX. Tyto značky jsou mezi odborníky uznávané pro svou spolehlivost, vysokou účinnost a snadnou údržbu. Naše týmy jsou zkušené v instalaci těchto systémů a zajišťují, že každý systém je instalován s maximální péčí a kvalitou. Můžeme tak zaručit, že naši zákazníci budou mít výkonný a spolehlivý fotovoltaický systém po mnoho let.

To není žádný problém. Orientace na západ a východ mají cca o 20 % nižší ztrátu, ta se ale dá vykompenzovat umístěním více panelů.

Existují tři následující hlavní řešení:

  1. Přebytky je možné směřovat do akumulace vody, a tím zabezpečovat dostatek teplé užitkové vody.
  2. Přebytky může fotovoltaika také odesílat do distribuční sítě, a to buď prodat distributorovi, nebo uložit do virtuální baterie.
  3. Poslední možnost, ale nejméně vhodná, je zakázání přebytků, a tím dojde po nabití baterie k útlumu výrobu na panelech.

Fasádní sytém

Záleží na druhu Vaší realizace a místu stavby. V posledních letech je trendem snižování emisí, zejména CO2, proto vznikly dotační programy financované buď Evropskou unií, nebo státními prostředky.

Mediálně známý program je Nová zelená úsporám, Nová zelená úsporám - light, Nová zelená úsporám - Oprav dům po babičce.

Existují i regionální dotační programy, které jsou určeny pro např. pro opravy drobných kulturních památek apod.

Při vnějším zateplení je tomu přesně naopak, kondenzace vodní páry uvnitř konstrukce se výrazně snižuje nebo je zcela odstraněna. Teplota na vnitřním povrchu obvodových stěn se zvyšuje. Objektivně je tedy snižováno riziko kondenzace vodní páry a vznik plísní. Pokud při vnějším zateplení dojde přece jen ke vzniku plísní, pak je to v důsledku většího utěsnění spár oken a dveří nebo při nesprávném návrhu či zásadně chybném provedení zateplení.

Probereme s Vámi veškeré podrobnosti týkající se Vašeho přání, navrhneme nejlepší možné řešení, stanovíme předběžnou kalkulaci a termín realizace. Po schválení podmínek oběma stranami nic nebrání v realizaci.